Seedování na Worlds - změna!

Všeobecná diskusia o yoyovaní.
Bína

Seedování na Worlds - změna!

Poslaťod Bína » 29 Sep 2013, 18:29

Přesun organizace Worldsů pod křídla IYYF přináší nejen nové lokace, ale i mnoho dalších změn. Velmi důležitou je změna seedovacího systému.

Shrnutí změn najdete u mě na blogu http://yoyophile.blogspot.cz/2013/09/bu ... ystem.html

Veškeré info v angličtině na stránkách IYYF:
Round structure: http://iyyf.org/rules/round-structure/

Seeding rules: http://iyyf.org/rules/seeding-rule/

Obrázok

Obrázok užívateľa
matro
Hlavný moderátor
Kontakt:

Re: Seedování na Worlds - změna!

Poslaťod matro » 29 Sep 2013, 19:54

Včera som sa o tomto akurát rozprával s Vashkom ale nečakal som až takéto zásadné zmeny.

Čiže aby som to zhrnul aj tu.
Priamo do finále budú nasadený od najbližších Worldsov (2014 v Prahe) len víťazi Majstrovstiev Európy a Ázie, keďže iný svetadiel svoje majstrovstvá nemá, + víťaz worldsov z predchádzajúceho ročníka.
K nim sa pridá 11-16 (1A) respektíve 4-6 (2A-5A) yoyerov, ktorí postúpia zo semifinále.

Víťazi majstrovstiev budú nasadený do semifinále v ktorom alebo bude freestyle trvať nie minútu ako tomu bolo doteraz ale minútu a pol!
K nim sa pridá 25-35 (1A) respektíve 10-20 (2A-50) yoyerov, ktorí postúpia z kvalifikácií.

A tu nastáva najväčšia zmena!
Do kvalifikácie budú nasadený všetci yoyeri, ktorí sa na majstrovstvách co svojej krajine umiestnili v TOP10! Tu zostáva dĺžka freestylu rovnaká ako doteraz - minuta.
A k nim sa pripoja 30-40 (1A) respektíve 10-20 (2A-5A) yoyerov, ktorí postúpia z akéhosi predkola s názvom "WildCard".

Toto predkolo sa bude konať ešte deň pred oficiálnym začiatkom majstrovstiev sveta.
Bude sa môcť prihlásiť ktokoľvek avšak súťažiaci v tejto fáze budú mať k dispozícií len 30 sekúnd!
Toto všetko sa ale bude odohrávať v nejakej menšej miestnosti kde budú prítomný len rozhodcovia (žiadny diváci) a je možné že sa obmedzí aj výber hudby.
Podobne to bolo na conteste Bay Area Classic v Amerike, kde sa prelimy niekde mimo hlavného stagu.

Podľa môjho názoru je to docela zaujímavá metóda, ktorá má však svoje klady aj zápory. Preto som zvedavý ako sa osvedčí.
Jedna vec je že sa zníži počet súťažiacich a v kvalifikáciách budú yoyeri, ktorí tam "majú čo robiť". Ale na druhej strane dostať sa cez to 30 sekundové predkolo kde pôjde totálne len o bodu bude dosť náročne. Lebo všetci vieme ako sú na tom Japonci..
A dosť smolu má v tomto taktiež Palli nakoľko na Islande pre fakt nízky počet yoyerov majstrovstvá nemajú..

Čo na to hovoríš ty, Franta?

Bína

Poslaťod Bína » 29 Sep 2013, 20:20

Já v tom moc nevýhod nevidím, mě se ten systém mega líbí.
Kdo se nedokáže umístit dobře na nationals, fakt nevím jak by chtěl nějak zářit na Worlds. A když tam bude fakt tak obrovskej a úplně novej talent, tak to přes Wildcard(kde bude 30-40 míst) měl snad zvládnout.

Palli si může seed vybojovat na Evropě, jak jsem psal na blogu:
Zde platí menší výjimka pro soutěžící ze států bez národních mistrovství: Pokud se na EYYC či AP umístíte v TOP 10 mezi podobně postiženými soutěžícími, jste nasazeni do Prelims.

Jinak to předkolo bych pro opravdu kvalitního yo-yoera neviděl jako problém. Je tam opravdu spousta slotů a ta konkurence tam nebude tak velké, těch nařachaných cizinců bez jakéhokoliv seedu zase tolik nepřijede. A těch zbylých 100 lidí? Vem si kdo se u vás nedalostal top 10, u kolika z nich si myslíš, že můžou dát opravdu dobře bodovaný 3 sekundové kombo?

Obrázok užívateľa
Cou.P.

Poslaťod Cou.P. » 03 Okt 2013, 01:25

fú.. no ja byť američanmi by som šup šup rýchlo zorganizoval Majstrovstvá Severnej Ameriky alebo rovno celej :)

Obrázok užívateľa
nicolas.z

Poslaťod nicolas.z » 03 Okt 2013, 15:11

Dúfam že napr. Ryota Ogi sa dostane cez ten wildcard lebo to že sa mu nepodarí sa umietniť na japonských majstrákoch neznamená že nemôže zahviezdiť na worldsoch, už niekoľko krát dokázal že nemá problém vyhrať prelimy s prstom v riti...

Späť na

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: 3 a 0 hostia