Znovuzrodenie Slovenského yoyovania

Všeobecná diskusia o yoyovaní.
Obrázok užívateľa
nicolas.z

Znovuzrodenie Slovenského yoyovania

Poslaťod nicolas.z » 24 Júl 2014, 23:34

Pamätám si dni keď som začínal yoyovať a zistil som že existuje niečo ako seshna yoyoerov.. väčšinou to bolo v eurovei a keďže to mám pomerne blízko neváhal som a prišiel som sam pozrieť.. keďže som bol dosť hanblivý pozoroval som z diaľky s mojim nemeckým yoyčom partu úžasných ľudí ako predvádzali triky o ktorých sa mne mohlo iba snívať.. čím častejšie som chodil na tieto seshny pokúšal som sa o komunikáciu a na to že som bol vtedy začiatočník čo poznal pár trikov všetci boli ku mne milý a veľa som sa od nich naučil.. ako čas plynul pridávalo sa čo raz viac ľudí, yoyo začalo byť populárne.. robili sme si mini contesty, battle čo je zážitok na ktorý nikdy nezabudnem.. ale neskôr to všetko padlo.. ľudia prestávali a stále prestávajú yoyovať z neznámych dôvodov.. nehanbím sa povedať že serióznych yoyerov na Slovensku by som dokázal napočítať na 10 prstoch ak to už nie je veľa.. je to smutné.. ale táto situácia bude pokračovať a zhoršovať sa pokiaľ sa stým nebude niečo robiť.. naši český susedia su na tom tak dobre preto že túto komunitu sústavne podporujú a bojujú o jej údržbu.. Jediný kto sa aktívne snaží zachrániť túto situáciu je podľa mňa Peťo za čo ho veľmi uznávam a snažím sa ho v tom podporiť ako len môžem ale 2-3 ľudia nemôžu robiť zázraky.. Treba mať tím ktorí sa bude podielať na rozvoji yoya.. niečo ako SLUSNY team oni chodia robiť exibície kde len môžu a zjavne to má veľký úspech.. ak by sme toto dokázali základy už máme.. je tu asi jedno z najlepších yoyo fór na celom nete ale načo keď v ňom nikto neprispieva.. máme shop ale načo ho aktualizovať keď to v konečnom dôsledku nikto nekúpi.. TREBA ZAČAŤ KONAŤ..

Obrázok užívateľa
danbel
Kontakt:

Re: Znovuzrodenie Slovenského yoyovania

Poslaťod danbel » 25 Júl 2014, 15:18

Dnes bola prezentacia pred táborom, kde bolo cca 35 decak. Vsetko vek okolo 10 rokov. Idealne publikum. Vela z nich sa pytalo, kde sa da yoyo kupit, ade by sa dalo stretnut a nieco naucit.

Napiste vase navrhy, co by bolo fajn.

Pucik
Hlavný moderátor

Poslaťod Pucik » 25 Júl 2014, 16:08

pravidelne seshny su zaklad, ja i ale nemyslim ze by mali byt vikendove ale normalne tyzdnove kedy mozu vsetci. to je moj navrh.

netreba sa uz pozerat na tych co prestali yoyovat. proste prestali z roznych dovodov. treba na to zabudnut a robit to preto ze to chceme. mozno nas je 10 v bratislave kto yoyuje to by nam ale malo byt jedno.

Obrázok užívateľa
danbel
Kontakt:

Poslaťod danbel » 25 Júl 2014, 17:44

Spominam na dni, ked Matej chodil na yoyo kurz.pre rodicov je prijatelnejsi pracovny den. Idealne priamo v skole.Mate v skole ucitela, profaka, ktory je pre kazdu srandu? Toho by bolo fajn dostat na yoyo stranu.

Obrázok užívateľa
nicolas.z

Poslaťod nicolas.z » 25 Júl 2014, 21:20

Rozprával som sa s kamarátom z česka a fakt najlepší propagačný spôsob sú exibície..

Pucik
Hlavný moderátor

Poslaťod Pucik » 26 Júl 2014, 09:40

skusim to po mojom trosku inak aj ked viem ze to ludi nasiera.

ja tu nevidim ludi ktori by chceli tomu pomoct.
ak ich iba nevidim kludne mi napiste.
Vacsinou sa iba povie a ked zapochybujem som za idiota, napriek tomu ale sa vacsinou tie veci takto udeju. Takto skoncili aj sobotne seshny v yoyohouse, skoncili len tak same od seba, ... a takychto veci je nekonecne. Ked sme organizovali seshny kolkokrat se prisli iba traja a neriesili sme to.

preto pisem ze nevidim ludi, jednoducho kto pojde po skolach robit exibicie? bolo by dobre vie napisat kde kto, ale kto urobi 30 exibicii do konca roka? s kym tam pojde pretoze sam to robit nebude atd atd...nech to znie namyslenecky ako chce mam pocit ze sa caka na to aby som to robil ja.

ja ale by som bol rad ak by sa konecne nasli ludia ktori chcu realne a dlhodobo nieco robit
nie 5 seshnien a koniec, nahodnu exibiciu a koniec, mame na to organizaciu aby sa o to starala ale kolko ma clenov? preco ich ma tolko? bez ludi sa to neposunie nikam resp tam kde je diabolo dnes.

PS: o tejto debate vieme kolkati? traja?

Obrázok užívateľa
m. gajdoš

Poslaťod m. gajdoš » 26 Júl 2014, 09:50

Ako vsetci viete chcel som behat po skolach uz sme to mali aj ciastocne rozbehnute a na dvoch som bol ale potom matura zauradovala a kedze idem na vysku do holandska tak toto leto vyhrala (bohuzial) praca nad tabormi . Hold budete to tu musiet potiahnut bezomna ale cez leto som doma tak to mozem pomoct s cim treba .

Obrázok užívateľa
danbel
Kontakt:

Poslaťod danbel » 26 Júl 2014, 11:37

Pucik mas pravdu v tom, ze mame napady, vidíme ako to robia v CR a ze nemame cloveka, ktory by propagaciu mohol a chcel robit.
Hladame cloveka, ktory ma chut, cas v doobednajsich hodinach a k tomu to bude ochotny robit viacmenej zadarmo.
Spolu s tymto clovekom, kotry by bol hlavou projektov je potrebne dvoch troch yoyerov, kotri sa budu moct uvolnit na par hodin zo skoly a ich rodicia s tym musia suhlasit.

Organizacia SYA je mrtva do tej miery, do ktorej jej clenovia (to som aj ja) sme ochotny nieco urobit.

Keby nahadou bol tento rok SYN a pripravili by sme plagatiky, kolko ludi by obislo skoly v svojom okoly, aby ich tam vyvesili?
V pozvanke by mala byt aj info o workwhope pre zaciatocnikov. SYN by nemal byt len o sutazi pre yoyoerov, kym ich nebude zasa dostatok.

Viete o dennom tabore vo vasom okoli, ktory bude (ktory uz bezi - tam je uz neskoro, maju svoj program). Skuste sa nakontaktovat a dajte vediet, ze by mali zaujem o polhodinovu-hodinovu prezentaciu.
Ale na takuto akciu treba pripravit materialy, ktore sa rozdaju teckam. Reklamne materialy. Kto ich pripravi? Ja mam zatial moznost tlace a kopirovania aj vo farbe.
Zaroven treba suhlas, ze by sa rovno nieco aj predalo. Decka by mali vediet dopredu, ze sa bude dat nieco kupit. Ponukli by sa yoya do 25€.
Atd.

V prezidentskej zahrade sa nas zislo pekny pocet.
V piatok 25.7. na dennom tabore bol Dano Galbavy, Matej a ja.

Pucik
Hlavný moderátor

Poslaťod Pucik » 26 Júl 2014, 19:31

Tak kludne sem s menami, mozeme sa stretnut dat si na papier co ma kto robit a mozeme sa do toho pustit. kto sa vidi na to ze by naozaj nieco robil. nie den ci mesiac.

Onlinesick

Poslaťod Onlinesick » 27 Júl 2014, 13:53

Ak budete robiť exhibiciu vo Zvolene alebo okolí Zvolena napíšte mi a veľmi rád sa pridám ale keďže som zo Zvolena mam 12 a nemám sa ako dostať do Bratislavy tak v Bratislave nepomôžem. A s tými plagatmi kľudne by som ich porozdaval a ponaliepal v mojom okolí. Lebo je naozaj pravda že na Slovensku je hrozne malo yoyerov.

Obrázok užívateľa
Jano23

Poslaťod Jano23 » 02 Aug 2014, 13:19

Ja by som milerad so vsetkym pomahal ale mojim najvacsim problemom je vzdialenost... som od BA vzdialeny 186km ale vzdy ked bol contest alebo seshna alebo som sa rozhodol pozret do Yoyohousu (aj ked som tam bol bud sam s Gajdym alebo Pucikom alebo sa este pridal Andrej Uhrin) tak som vzdy prisiel ked som mal cas.

Bohuzial yoyeri ktori neprestali tak su v maturitnom rocniku a idu na vysky takze nevidim problem v tom ze by nehadzali len nemali cas kvoli povinnostiam. Sam viem ako som bol na tom s casom v maturitnom rocniku a obmedzil som sutazenie seshny atd... ale to u mna neznamena ze ked teraz nesutazim neyoyujem. Navyse teraz cez leto pracujem a mam taky pocit ze kvoli tomu pridem o Worlds co ma bude velmi dlho mrziet ale pokusim sa dojst aspon na finale 1A.

Ak by bol nahodou tento rok SYN v septembri, mile rad pridem a urcite budem sutazit aj ked prelimy su moja nocna mora ( :D ). Urcitre si nemyslim ze budem sam a organizacia majstrakov bude mat zmysel. Ved je to najprestiznejsi yoyo contest na Slovensku.

miffko

Poslaťod miffko » 12 Aug 2014, 10:39

Scéna postavená - See you in Tokyo! :wink:

Obrázok užívateľa
PeterBA
Zakladateľ Yo-Yo.sk
Kontakt:

Poslaťod PeterBA » 12 Aug 2014, 21:28

Ahojte pripravujem plagat, ktory by ste si vytlacili A4/A3 a k tomu zopar letakov A5.
Kazdy kto bude mat moznost pomoct tkouto cestou zpropagovaniu SYN - palec hore.

Rad by som tiez exhibicie robil ale staviam barak... Uz tri roky hladam nastupcu resp. spolupracovnika v celej skale yoyo veci. Ktory bude zapaleny, pride s novymi napadmi a potiahne to.

Peter

Otvirak

Poslaťod Otvirak » 15 Aug 2014, 08:14

jestli mohu svym nazorem z Moravy, jak sem to videl v Brne i nahlizel v Praze a okolo... myslim, ze se tu objevily dve technologie jak propagovat yoyo:

prvni zivelna, kdy nadsenci nabiraji kamarady, spoluzaci propadaji nadseni kdyz to vidi u spoluzaku, takhle se rozjela yoyoscena v Praze, Chocni, Moravskym Krumlove... ve vetsine pripadu zahoreli a dohoreli, zustalo par skalnich ale pocet upada a novi neprichazi (v Brne napriklad nedoslo ani na to zahoreni, leta sem se sice aspon snazil organizovat seshny, ale pokud sme se vubec sesli, tak to byla vetsinou sbirka individualistu)

druha je komercni: nekdo se rozhodne tim doopravdy zivit, prodavat a zjistuje ze musi tlacit, nikdo to za nej neudela, tak je aktivni, organizuje seshny souteze predvadecky pro skoly, nabaluje a podporuje aktivni dobrovolniky...
Castecne by to mohlo vypadat ze puvodni yoyo.cz spada sem, ale kdo to znal, vi ze to byla prvni varianta, Brt provozoval shop bokem pri praci a delal to hlavne aby tu lidi mohli koupit yoyo, nakupy ze zahranici jeste nebyly bezne, moc na tom nevydelaval - cili jen rozsireni konicku... Ano, k tomu se sice nabalili aktivisti, vznikly i vazne souteze jako YMCR.. ale dokud nevznikly kamenne shopy (ktery yoyo.cz potopily), tak se to delo zivelne a narust lidi byl nizsi nez ted.

takhle - ja jsem vicemene pankac, rozhodne mam radsi variantu zivelnou... komerci obecne az skoro... nemam rad... ale zvlaste kdyz vidim jak tu "brnensky" shop za posledni dva roky dokazal rozjet (brnenskou) yoyoscenu, tak uznavam a pisi co jsem napsal... prvni varianta je vyborna pro male kamaradske komunitni yoyovani, druha tlaci k yoyu lidi (coz ja nerikam prilis nadsene, ale to je ryze muj problem, kdyz jsem pry punker i staromilec zaroven ;)
je to smutne, ale v pripade navysovani poctu aktivnich yoyeru nadseni bez penez, tak jako penize bez nadseni , dlouhodobe nestaci. Tak to byla trocha filosofie pred patkem, ignorujte ci premyslejte, a hlavne yoyujte ;)

Pucik
Hlavný moderátor

Poslaťod Pucik » 15 Aug 2014, 17:32

ja by som sa podpisal pod to co pises a to skoro ze uplne. je to pekne a triezvo zhrnute.

iba by som poopravil ze kamenaky s koncom yoyo.cz podla mna nic nemaju, kamenaky v cechach predsa vznikli davno po tom ako sme mali kamenak na slovensku a to uz yoyo.cz davno nefungoval.
samozrejme pocas yoyo.cz fungovali vseliake tie hrackoobchody. nemyslim si ze koli tomu yoyo.cz skoncilo.

Otvirak

Poslaťod Otvirak » 19 Aug 2014, 07:49

Pucik píše:iba by som poopravil ze kamenaky s koncom yoyo.cz podla mna nic nemaju, kamenaky v cechach predsa vznikli davno po tom ako sme mali kamenak na slovensku a to uz yoyo.cz davno nefungoval.
samozrejme pocas yoyo.cz fungovali vseliake tie hrackoobchody. nemyslim si ze koli tomu yoyo.cz skoncilo.

no, tak nahrad "kameny obchod" pojmem "agresivnejsi shopy" ("aktivnejsi" by bylo asi eufemistictejsi). jak sem psal, je to muj nazor, bylo by dost divne kdyby si to Otvirak pamatoval spravne, ale proste mam za to, ze Brt to zabalil protoze mu kluci "prebrali" ksefty (opakuji, to rikam ja, neni to Brtuv nazor) ... na rozdil od nej to cele zacali vyrazne vic tlacit, uz proto ze najednou byla konkurence, dva nove shopy kde se tomu venovali naplno, ne bokem po praci. Side efekt bylo skonceni seshen v puvodni podobe, komunita se (z tohoto hlediska; ctvrtecni hospoda funguje dal) rozpadla na dva proudy ktery se schazi ve dou ruznych obchodech

A ano, i v Brne mame kameny obchod kde se daly koupit yoya uz kdyz jsem ja zacinal, ale to byla prave ta varianta "penize bez nadseni". A soucasny "brnensky boom" neni diky kamenemu obchodu, ale novemu aktivnimu e-shopu... kluci aktivne tlaci, predvadi na skolach, akcich, poradaji yoyokrouzky a primestske tabory pro deti... cynik by rekl ze si vychovavaji zakazniky, v ramci teto diskuse to tu snad nevadi, jde nam o co nejvic yoyeru, toz jak jinak?

Obrázok užívateľa
danbel
Kontakt:

Poslaťod danbel » 19 Aug 2014, 09:12

Otvirak píše: ... cynik by rekl ze si vychovavaji zakazniky...

Áno, pokial chceme viac yoyerov, potrebuju shopy aj viacej zakaznikov.
Otvirak, tvoja definicia sa mi velmi paci. :-)
Dan

Obrázok užívateľa
danbel
Kontakt:

Poslaťod danbel » 08 Sep 2014, 07:54

Ahojte,

som velmi zvedavy na pocet ludi, ktorí sa prihlásili na SYN a ktorí aj realne nastupia na stage.

Dan
Obrázok

Pucik
Hlavný moderátor

Poslaťod Pucik » 21 Sep 2014, 11:56

tak co aky bol syn v tomto ohlade?

Obrázok užívateľa
danbel
Kontakt:

Poslaťod danbel » 21 Sep 2014, 20:43

18 ludi sa nakonies prihlasilo na 1Acko.
Ostatne kategorie po 5 ludoch a to sa do poctu zucastnil Roman Labos, ktoremu vsetci mozu podakovat, ze sa kategorie vobec otvorili.
A to boli open.

Inak ucast zahranicnych bola pocetna. Az 26 ludi.
Ale ucast bola dana viac projektom ako chutou u nas pretekat.

Obrázok užívateľa
danbel
Kontakt:

Poslaťod danbel » 04 Nov 2014, 08:34

Ahojte,

o mesiac a nieco mame vianoce.
Co tak nejaky vianocny contest. Nieco male.
ZIadna velka akcia. Proste sa stretnut 10-15 ludi a zasutazit si.
Kto by vedel o nejakom priestore, kde by sme sa vedeli stretnut a cena by bola co najprijatelnejsia.

Pucik
Hlavný moderátor

Poslaťod Pucik » 05 Nov 2014, 08:48

vyborny napad
pojdem sa spytat, pokial to bude pre par ludi zmestime sa v podstate kdekolvek

Obrázok užívateľa
danbel
Kontakt:

Poslaťod danbel » 06 Nov 2014, 15:40

Neocakavam ucast 150 ludi.
Ked sa nas zide 10, tak to budem brat ako velky uspech.

Pucik
Hlavný moderátor

Poslaťod Pucik » 07 Nov 2014, 11:30

tak isto to vnimam aj ja

Obrázok užívateľa
Jano23

Poslaťod Jano23 » 06 Dec 2014, 11:49

19.12. mi končí semester tak ak všetko klapne, vidíme sa.

Obrázok užívateľa
danbel
Kontakt:

Poslaťod danbel » 09 Dec 2014, 10:23

Takze Jano navrhujes datum 20.12. niekedy okolo 10 hodiny?
Mame miesto, kde sa stretneme?

Obrázok užívateľa
Jano23

Poslaťod Jano23 » 09 Dec 2014, 14:00

Ak máte nejaké miesto, tak je super, pozrem na mapách... dátum je zatial dobrý len vlakom by som bol cca o 11 v Bratislave.

Obrázok užívateľa
danbel
Kontakt:

Poslaťod danbel » 13 Dec 2014, 13:17

Dajte navrh na miesto, kde by sme sa mohli 20.12. (sobota) stretnut navrhujem cas od 11 hodin.
Odpovede na FB

https://www.facebook.com/groups/639018849478478/

Obrázok užívateľa
danbel
Kontakt:

Predvianocna session

Poslaťod danbel » 16 Dec 2014, 16:13

Na FB mate event.

Sobota 20.12. od 14 hodiny Stara Prievozska - Mlyn (zo zadu az velkou Alzou)

Dame battle, pokecame, pojeme,...

https://www.facebook.com/events/1512605895691839/

Späť na

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: 4 a 0 hostia