Sleeper

Začnite s yoyom
Pucik
Hlavný moderátor

Sleeper

Poslaťod Pucik » 24 Feb 2011, 17:11

Sleeper

Obrázok

Sleeper je tocenie yoya na konci stringu.

Sleeper je jeden s povinnych trikov na Slovenskych yoyomajstrovstvach. Aby bol zapocítany musí byt yoyo vratene do ruky.

Aky Sleeper ma YOYO??
Ziadne yoyo nema sleeper, sleeper je dany yoyerom. Pretoze ak si zoberieme to iste yoyo tak jeden yoyer dokaze hodit yoyo tak ze sa toci 1 minutu. Iny yoyer hodi tak ze sa to iste yoyo toci 3 minuty. Kolko by take yoyo malo sleeper? 1 minutu alebo 3 minuty?

Preto otazka ake ma yoyo sleeper je z podstaty zla, neda sa na nu odpovedat a na ziadny seriozny yoyer na nu nemoze odpovedat. Nepokladajte tuto otazku na fore. Mozete dostat iba jedinu odpoved = taky ako hodis.

Kolko mi staci sleeper na triky?
Uplne staci 20 sekund, prebehnite si triky, ktore sa vam pacia a zistite ze ziaden z nich nema viac ako 20 sekund. Tolko sa dokaze tocit kazde yoyo s loziskom. Preto nema zmysel nahanat co najdlhsi sleeper ale skusat nove a nove triky a yoyovat kolko sa da. Cim sa zvysuje tvoj skill aj sleeper.

Vycistenim loziska sa mi predlzi sleeper?
Treba si uvedomit ze vacsina lozisk prichadza namazana olejom. Olej ma niaku svoju hustotu a preto zavadzia valeniu guliciek v lozisku. Ak ten olej odstranite bude odstraneny odpor a lozisko sa bude dlhsie tocit a teda aj yoyo sa dokaze dlhsie tocit. Necisti skor ako sa naucis zakladne triky, cistenie ta trik nenauci.

Toto video krasne ukazuje ako je mozne hodit zakladne umelohmotne yoyo s velmi slusnym casom sleepera.
Je to dokaz toho ze nie je dolezite ake yoyo je hodene, ale kto ho hodil:

Ako na sleeper naucne video:

Dano

Re: Sleeper

Poslaťod Dano » 28 Feb 2011, 21:15

prehladne napisane pucik ; )..a ten typek (sleeper) ma zabil xD

Späť na

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: 1 a 0 hostia